“Будење на свеста” од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ го доби своето трето изданиеЗанимливости

“Будење на свеста” од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ го доби своето трето издание

Книгата „Будење на свеста“ од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ, го доби своето трето издание. Книгата која претставува водич за…

Меган Маркл во посета на засолниште за жени во КанадаШоу бизнис и трач

Меган Маркл во посета на засолниште за жени во Канада

Ова е првпат 38-годишната Војвотка да биде фотографирана по веста дека со принцот Хари се откажаа од кралските должности и…

Новата Toyota Supra GR 2.0Авто-мото

Новата Toyota Supra GR 2.0

Toyota во март ќе ја претстави петтата генерација на Supra во комбинација со 2,0-литарски четирицилиндричен турбобензински мотор и на купувачите…

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020Музика и филм

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Васил Гарванлиев ќе биде нашиот претставник на Евровизија 2020.   Македонскиот пејач, кој гради и интернационална кариера, ќе пее на…

Блејк Лајвли драстично го промени својот изгледШоу бизнис и трач

Блејк Лајвли драстично го промени својот изглед

Блејк Лајвли сега е сосема непрепознатлива со направената драстична промена на физичкиот изглед, па од долгата коса, сега нема ни…

Billie Eilish ја сними насловната песна во новиот филм за James BondМузика и филм

Billie Eilish ја сними насловната песна во новиот филм за James Bond

Billie Eilish е најмладиот издедувач на песните во филмовите за James Bond. Имено, пејачката ќе ја изведе насловната песна на најновиот филм…