Реал Мадрид го освоија СуперкупотСпорт

Реал Мадрид го освоија Суперкупот

Трофејот од шпанскиот Суперкуп не само што им ја крена самодовербата на ѕвездите на Реал Мадрид туку и им ја…

Microsoft ја прекинува проширената поддршка за WindowsМобилни и технологија

Microsoft ја прекинува проширената поддршка за Windows

Microsoft денес ја прекинува проширената поддршка за Windows 7 за редовни корисници. Почнувајќи од 15 јануари, ќе бидат прикажувани предупредувања…

Сиа стана мајкаШоу бизнис и трач

Сиа стана мајка

Славната пејачка во интервју посветено на нејзиниот музички соработник Дипло сподели дека стана мајка откако посвои момче. Коментирајќи дека многу…