Џенифер Лопез е сексапилна ѕвезда во новата кампања на ВерсачеМода и убавина

Џенифер Лопез е сексапилна ѕвезда во новата кампања на Версаче

Не е изненадување што Џенифер Лопез е водечка ѕвезда во најновата кампања на Версаче, со оглед на фактот што колекцијата…

Новиот Galaxy XCover ProМобилни и технологија

Новиот Galaxy XCover Pro

Samsung Electronics Co., Ltd. го претстави новиот Galaxy XCover Pro, паметен телефон дизајниран за вработените во различните индустрии ширум светот.…

Меган Маркл ја доби првата работа по напуштањето на Кралското семејствоШоу бизнис и трач

Меган Маркл ја доби првата работа по напуштањето на Кралското семејство

Веста за збогувањето од кралското семејство пристигна како гром од ведро небо чисто небо, но Хари и Меган веќе почнаа…

Никол Кидман изгледа фантастично во бикиниМузика и филм

Никол Кидман изгледа фантастично во бикини

За Никол Кидман годините се само бројка. И покрај тоа што чекори во шестата деценија од животот, славната актерка изгледа…