Џиџи Хадид во врска со старо-новото момчеШоу бизнис и трач

Џиџи Хадид во врска со старо-новото момче

Џиџи Хадид и Зејн Малик најверојатно ја обновија својата романса. 24-годишниот модел и 27-годишниот пејач синоќа беа фотографирани заедно додека…

„Медена земја“ со две номинации за ОскарМузика и филм

„Медена земја“ со две номинации за Оскар

Македонскиот документарен филм ќе се натпреварува во трката за златна статуетка во категориите Најдобар документарец и Најдобар странски филм. „Медена земја“ изминатиот период…

Џенифер Лопез,дива на Critics’ Choice AwardsМода и убавина

Џенифер Лопез,дива на Critics’ Choice Awards

На свеченоста во Санта Моника, 50-годишната актерка и пејачка се појави во креација со разголен грб од дизајнерот Жорж Хобеика…

Талески го има најсилниот шут на ЕП 2020Спорт

Талески го има најсилниот шут на ЕП 2020

Македонската ракометна репрезентација вчера загуби од Чешка во 2.коло во групата Б на Европското првенство, а од овој натпревар ќе…