„Мадам Тисо“ ги повчече восочните фигури на Меган и ХариШоу бизнис и трач

„Мадам Тисо“ ги повчече восочните фигури на Меган и Хари

Лондонскиот музеј „Мадам Тисо“ ги оддели восочните фигури на војводата и војвотката од Сасекс од другите членови на кралското семејство,…

Манасков во Веспрем во 2022 годинаСпорт

Манасков во Веспрем во 2022 година

Македонскиот ракометен репрезентативец, Дејан Манасков го продолжи договорот со Веспрем до 2022 година. До континуитет на соработката дојде по впечатокот…

Новата Škodа Vision IN претставена во февруариАвто-мото

Новата Škodа Vision IN претставена во февруари

Škodа уште минатиот месец официјално потврди дека на 5. февруари на саемот во Њу Делхи ќе го претстави својот нов…

Ева Лонгорија ужива во МексикоМузика и филм

Ева Лонгорија ужива во Мексико

Ева Лонгорија ја дочека новата година во Лос Кабос заедно со роднини, синчето Сантијаго и пријатели. 44-годишната ѕвезда од „Очајни…