Никол Шерцингер и Том Еванс за првпат заедно како пар во јавностМузика и филм

Никол Шерцингер и Том Еванс за првпат заедно како пар во јавност

Веќе неколку месеци се шпекулираше дека Никол Шерцингер и Том Еванс се во врска, а сега тие одлучија да ја…

Шакира не сака да се омажи за Жерард Пике!?Шоу бизнис и трач

Шакира не сака да се омажи за Жерард Пике!?

Десет години трае љубовта меѓу Шакира и шпанскиот фудбалер Жерард Пике, но се уште не застанале пред олтарот. Познатата пејачка…

Mercedes-Benz Vision AVTR инспириран од филмот AvatarАвто-мото

Mercedes-Benz Vision AVTR инспириран од филмот Avatar

Инспириран од научнофантастичниот филм Avatar, Mercedes-Benz на CES саемот во Лас Вегас ја претстави студијата за Vision AVTR концептот. Mercedes-Benz…

Модата на црвениот тепих на Златен глобус 2020Мода и убавина

Модата на црвениот тепих на Златен глобус 2020

Холивудски филмски и телевизиски ѕвезди присуствуваа на церемонијата по повод доделувањето на престижните награди Златен глобус. Црвениот тепих во Беверли…

Gisele Bündchen е модел со најмногу насловни страници на VogueМода и убавина

Gisele Bündchen е модел со најмногу насловни страници на Vogue

Gisele Bündchen е бразилски модел, активистка за заштита на животната средина, авторка, актерка и деловна жена, родена на 20 јули…