„Медена земја“ меѓу номинираните за ОскарМузика и филм

„Медена земја“ меѓу номинираните за Оскар

The Academy of Motion Picture Arts and Sciences ја соопшти листата за 92. Награди на Академијата во девет категории: Документарен…

Кортни Кардашијан во врска со старо-нова љубовШоу бизнис и трач

Кортни Кардашијан во врска со старо-нова љубов

Познатата старлета Кортни Кардашијан старата година ќе ја заврши како зафатена жена и тоа во врска со една своја стара…

Слаткар и Сања го очекуваат првото детеШоу бизнис и трач

Слаткар и Сања го очекуваат првото дете

Сања Николиќ и Марко Маринковиќ – Слаткар ќе станат родители. Славниот македонски пар со фотографија ја објави среќната вест дека…