Моника Белучи повторно заедно со Николас ЛефевреШоу бизнис и трач

Моника Белучи повторно заедно со Николас Лефевре

Моника Белучи и Николас Лефевре се повторно заедно. 55-годишната актерка и 37-годишниот артист ја обновија својата врска, а тоа го покажуваат најновите…

Принцот Луј е вистински мал шармерШоу бизнис и трач

Принцот Луј е вистински мал шармер

Принцот Луј е најмалото дете на војвотката Кејт Мидлтон и принцот Вилијам. Иако е на само 1-годишна возраст, малиот принц…

Амал и Џорџ Клуни се разведуваатШоу бизнис и трач

Амал и Џорџ Клуни се разведуваат

Познатиот пар веќе некое време се справува со голем проблем околу посвојувањето на дете од Ирак. После средбата со децата,…

Светската премиера на „Војна на ѕвездите: Подемот на Скајвокер“Музика и филм

Светската премиера на „Војна на ѕвездите: Подемот на Скајвокер“

Живописни дроиди и оклопни пушки рамо до рамо со холивудските ѕвезди и моќници ја овковечија светската премиера на „Војна на…

Погледнете како изгледаше првата JÄGERMEISTER забава во Берлин,Барселона и ИбицаНастани

Погледнете како изгледаше првата JÄGERMEISTER забава во Берлин,Барселона и Ибица

На 29. ноември се одржа спектакуларниот настан кој ги соедини забавата, вашиот омилен пијалак и патувањето на едно место. Скопје…

Оливија Њутн-Џон ја стави на аукција оригиналната кожена јакна од „Брилијантин“Музика и филм

Оливија Њутн-Џон ја стави на аукција оригиналната кожена јакна од „Брилијантин“

Оливија ја стави на аукција оригиналната кожена јакна од филмот за да ги донира парите за истражувања на ракот. Јакната…

Јунајтед ќе го купи ХаландСпорт

Јунајтед ќе го купи Халанд

Манчестер јунајтед ќе го купи норвешкото чудо од дете Ерлинг Халанд од Ред Бул салцбург за 76 милиони фунти уште…

Џенифер Анистон и Бред Пит повторно заедноШоу бизнис и трач

Џенифер Анистон и Бред Пит повторно заедно

Џенифер Анистон и Бред Пит се разведоа во 2005 година, но денес се во добри односи.   Бред Пит бил еден од…

Џенифер Лопез, секси во бела спортска облекаМузика и филм

Џенифер Лопез, секси во бела спортска облека

Џенифер Лопез не прави паузи со тренинзите, а нејзината посветеност очигледно дава резултати. Многумина се согласуваат дека на 50 години…

Топ 10 најгледани музички видеа на YouTubeМузика и филм

Топ 10 најгледани музички видеа на YouTube

Пред крајот сме на првата деценија од 21. век, па YouTube нè навраќа на најпопуларните спотови во изминативе десет години.…