Фабрегас се сели во Монако!?Спорт
Шпекулација

Фабрегас се сели во Монако!?

Како што пренесуваат англиските медиуми, 31-годишниот Шпанец би требало во следните неколку дена да го напушти Челси. Наводно новиот клуб…

Откриена е тајната како е изведен трикот со пенкалото на ЏокерМузика и филм
Занимливо

Откриена е тајната како е изведен трикот со пенкалото на Џокер

Многумина сметаат дека Хит Леџер е најдобриот Џокер во историјата на филмовите за Бетмен досега, а сите секако се сложуваат…

The Greatest Showman го сруши рекордот на АделШоу бизнис и трач

The Greatest Showman го сруши рекордот на Адел

Саундтракот од филмот „Величествениот шоумен“ остана повеќе недели на првото место на британската топ-листа од кој било албум во овој…

Дуке Бојаџиев ќе стане татко по втор патШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Дуке Бојаџиев ќе стане татко по втор пат

Македонскиот музичар Дуке Бојаџиев кој живее и работи во Њујорк, ќе стане татко по вторпат. На фотографија на социјалните мрежи…

Северина ја дочека Новата 2019 година на МалдивиШоу бизнис и трач
УБАВ ПОЧЕТОК НА ГОДИНАТА

Северина ја дочека Новата 2019 година на Малдиви

Хрватската пејачка и српска снаа, Северина Којиќ имаше доста скандали и шпекулации, но таа сигурно тоа го стави веќе во…

Рики Мартин со сопругот добија ќеркичкаШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Рики Мартин со сопругот добија ќеркичка

Рики Мартин се израдува на најубавиот новогодишен подарок. 47-годишниот пејач и неговиот сопруг Џуан Јосеф добија ќеркичка. Убавата вест ја…

Жешки фотографии на Саша Ковачевиќ и неговата девојкаШоу бизнис и трач
На езготична дестинација

Жешки фотографии на Саша Ковачевиќ и неговата девојка

Саша Ковачевиќ заедно со неговата девојка Зорана Тасовац се разголеа. На фотографијата која ја објави пејачот се гледа дека и…