Кои се десетте најдобро облечени дами за 2019?Мода и убавина

Кои се десетте најдобро облечени дами за 2019?

Уредниците на британското модно списание „Вог“ ги избраа 10-те жени кои оставија најголем впечаток со стилот во 2019 година. Меган…

Стоилов и Радичевска избрани за спортисти на годината на Град СкопјеСпорт

Стоилов и Радичевска избрани за спортисти на годината на Град Скопје

Градот Скопје денес ги додели признанијата на најуспешните спортистки, спортисти, тренер и спортска екипа на Град Скопје за 2019 година.…

Кајли Џенер ги отвори вратите од својот домШоу бизнис и трач

Кајли Џенер ги отвори вратите од својот дом

Една од сестрите на кланот Кардашијан-Џенер, Кајли Џенер за својот влог сними кратко видео во кое ја претставува празничната магија…

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал повторно заедно !?Шоу бизнис и трач

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал повторно заедно !?

Познатата пејачка неодамна стави точка на романстаа со турскиот бизнисмен Садетин Саран. Неколку недели откако го остави милијардерот, Емина нашла…

Мерил Стрип оскрено говори за тешкиот период во својот животМузика и филм

Мерил Стрип оскрено говори за тешкиот период во својот живот

Актерката Мерил Стрип важи за една од најголемите дами во филмската индустрија. Добро познато е дека Мерил нема влакна на…

Балотели доаѓа во Црвена ЗвездаСпорт

Балотели доаѓа во Црвена Звезда

Српскиот фудбалски првак Црвена Звезда доби нов тренер во името на легендата Дејан Станковиќ, а наскоро би можела да пукне трансфер-бомба затоа…

Microsoft го прикажа новото лого на WindowsМобилни и технологија

Microsoft го прикажа новото лого на Windows

Веќе подолго време знаеме дека Microsoft планира целосна промена на иконите за своите услуги и апликации, а по новото лого…

Џеси Џеј повторно синглШоу бизнис и трач

Џеси Џеј повторно сингл

Џеси Џеј и Ченинг Тејтум не се повеќе заедно. 39-годишниот актер и 31-годишната пејачка ставија крај на едногодишната врска. Веста…

Се оформи елка од над 4.000 луѓе во СкопјеЗанимливости

Се оформи елка од над 4.000 луѓе во Скопје

Над 4.000 граѓани вчера се собраа на плоштадот „Македонија“ во Скопје за да се обидат да срушат рекорд и да…

Новата Honda Civic 2020Авто-мото

Новата Honda Civic 2020

Тековната генерација на Honda Civic на европскиот пазар е околу три години, па следствено време беше и за прва рестилизација..…