Лажната порака на Facebook ве предупредуваМобилни и технологија
Бидете предпазливи

Лажната порака на Facebook ве предупредува

Кај одредени Фејсбук корисници ширум светот почна да кружи порака во која тие се предупредуваат дека нивните фотографии, разговори и…

Цеца емотивно проговори за сообраќајката на ВељкоШоу бизнис и трач
Језиво

Цеца емотивно проговори за сообраќајката на Вељко

По убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан во 2000-та година Цеца доживеа голема трагедија и тажни моменти кои следувале потоа. „Најтешкиот…

Вака Владе Дивац го прослави Божиќ во АмерикаШоу бизнис и трач
Јаоо

Вака Владе Дивац го прослави Божиќ во Америка

Владе Дивац со Србите во Америка го прославил православниот Божиќ. По традиција, Србите кои се отселиле во Америка, каде сега…

Џејсон Мамоа во сопругата се заљубил на 8 години гледајќи ја на ТВШоу бизнис и трач
Љубов на прв поглед

Џејсон Мамоа во сопругата се заљубил на 8 години гледајќи ја на ТВ

Неодамна на листата на најзгодини мажи во светот, на прво место се најде Џејсон Момоа. По згодниот Момоа воздивнуваат многу…

Samsung Galaxy S10 ќе биде претставен на 20 февруариМобилни и технологија
Наскоро

Samsung Galaxy S10 ќе биде претставен на 20 февруари

Samsung планираат да го претстават долгоочекуваната Galaxy S10 серија смартфони денови пред стартот на Светскиот мобилен конгрес 2019 (25-28 февруари).…

Ана Кокиќ објави фотографија по разводот на БожиќШоу бизнис и трач
Интересен детаљ

Ана Кокиќ објави фотографија по разводот на Божиќ

Ана Кокиќ и Никола Раџен се разведоа на Божиќ, а јавноста ја информираа преку заедничко соопштение. „Сакаме вас да ве…

Првиот телефон со флексибилен екран конечно на пазаротМобилни и технологија
Конечно!

Првиот телефон со флексибилен екран конечно на пазарот

Првите рецензии откриваат дека FlexPai е робустен уред со екран кој има низок квалитет во споредба со денешните стандарди, а…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 12.01.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 12.01.2019

ОВЕН Многу писма, повици и мејлови може да стигнат од различни страни и да ви донесат одлични вести и информации.…

Пристигна трејлерот за филмот Капетан МарвелМузика и филм
само за фановите

Пристигна трејлерот за филмот Капетан Марвел

Претходните два трејлера ја претставуваа суперхеројската личност Керол Денверс, овој трејлер е мешавина од интергалактичка акција и нејзините човечки страни,…

Енди Мареј најави крај на кариерата, а прв со коментар се јави Рафа НадалСпорт
среќно пензионирање

Енди Мареј најави крај на кариерата, а прв со коментар се јави Рафа Надал

Енди Мареј утрово ја шокираше јавноста кога на емотивна прес конференција најави дека Австралија Опен веројатно ќе биде неговиот последен…