Меланија Трамп е елегантна дама во црн фустан на на БадникМода и убавина

Меланија Трамп е елегантна дама во црн фустан на на Бадник

Меланија и Доналд Трамп беа домаќини на празнична вечера на Бадник. Познатиот пар угости пријатели и роднини во приватниот ресорт…

WhatsApp воведува нова фукнцијаМобилни и технологија

WhatsApp воведува нова фукнција

Предвидено е дека WhatsApp ја тестира новата функција „Disappearing Messages“, која автоматски ќе ги отстранува пораките по одредено време. Првобитно…

Хилари Даф се омажиМузика и филм

Хилари Даф се омажи

 32-годишната актерка и 32-годишниот пејач се венчаа во градината на нивниот дом во Лос Анџелес. Холивудската ѕвезда изгледаше прекрасно со…