Јувентус го враќа ПогбаСпорт

Јувентус го враќа Погба

Пол Погба во јануари би можел да направи бомбастичен трансфер со кој би се вратил во редовите на Јувентус. Како…

Принцот Хари и Меган Маркл со малиот Арчи на Божиќна честиткаШоу бизнис и трач

Принцот Хари и Меган Маркл со малиот Арчи на Божиќна честитка

Принцот Хари и Меган Маркл  ја претставија својата Божиќна честитка заедно со нивното бебе Арчи. Изработена во црно-бела техника, релаксирајќи…

Кои се десетте најдобро облечени дами за 2019?Мода и убавина

Кои се десетте најдобро облечени дами за 2019?

Уредниците на британското модно списание „Вог“ ги избраа 10-те жени кои оставија најголем впечаток со стилот во 2019 година. Меган…