Мерил Стрип оскрено говори за тешкиот период во својот животМузика и филм

Мерил Стрип оскрено говори за тешкиот период во својот живот

Актерката Мерил Стрип важи за една од најголемите дами во филмската индустрија. Добро познато е дека Мерил нема влакна на…

Балотели доаѓа во Црвена ЗвездаСпорт

Балотели доаѓа во Црвена Звезда

Српскиот фудбалски првак Црвена Звезда доби нов тренер во името на легендата Дејан Станковиќ, а наскоро би можела да пукне трансфер-бомба затоа…

Microsoft го прикажа новото лого на WindowsМобилни и технологија

Microsoft го прикажа новото лого на Windows

Веќе подолго време знаеме дека Microsoft планира целосна промена на иконите за своите услуги и апликации, а по новото лого…

Џеси Џеј повторно синглШоу бизнис и трач

Џеси Џеј повторно сингл

Џеси Џеј и Ченинг Тејтум не се повеќе заедно. 39-годишниот актер и 31-годишната пејачка ставија крај на едногодишната врска. Веста…

Се оформи елка од над 4.000 луѓе во СкопјеЗанимливости

Се оформи елка од над 4.000 луѓе во Скопје

Над 4.000 граѓани вчера се собраа на плоштадот „Македонија“ во Скопје за да се обидат да срушат рекорд и да…