Новата Honda Civic 2020Авто-мото

Новата Honda Civic 2020

Тековната генерација на Honda Civic на европскиот пазар е околу три години, па следствено време беше и за прва рестилизација..…

Моника Белучи повторно заедно со Николас ЛефевреШоу бизнис и трач

Моника Белучи повторно заедно со Николас Лефевре

Моника Белучи и Николас Лефевре се повторно заедно. 55-годишната актерка и 37-годишниот артист ја обновија својата врска, а тоа го покажуваат најновите…

Принцот Луј е вистински мал шармерШоу бизнис и трач

Принцот Луј е вистински мал шармер

Принцот Луј е најмалото дете на војвотката Кејт Мидлтон и принцот Вилијам. Иако е на само 1-годишна возраст, малиот принц…

Амал и Џорџ Клуни се разведуваатШоу бизнис и трач

Амал и Џорџ Клуни се разведуваат

Познатиот пар веќе некое време се справува со голем проблем околу посвојувањето на дете од Ирак. После средбата со децата,…

Светската премиера на „Војна на ѕвездите: Подемот на Скајвокер“Музика и филм

Светската премиера на „Војна на ѕвездите: Подемот на Скајвокер“

Живописни дроиди и оклопни пушки рамо до рамо со холивудските ѕвезди и моќници ја овковечија светската премиера на „Војна на…