Топ 10 најгледани музички видеа на YouTubeМузика и филм

Топ 10 најгледани музички видеа на YouTube

Пред крајот сме на првата деценија од 21. век, па YouTube нè навраќа на најпопуларните спотови во изминативе десет години.…

Бијонсе во впечатлива креација со екстремно висок шлицМода и убавина

Бијонсе во впечатлива креација со екстремно висок шлиц

Пи Диди зачекори во шестата декада од животот. На ѕвездената забава по повод неговиот 50-ти роденден присуствуваа бројни личности од…

Xiaomi Mi 10 достапен дури следната годинаМобилни и технологија

Xiaomi Mi 10 достапен дури следната година

Компанијата Xiaomi неодамна објави дека наскоро ќе го претстави Mi 10 смартфонот, кој би требало да пристигне со Qualcomm Snapdragon 865 чипсет. Сега…

Позната е најбараната личност на Гугл во 2019 годинаЗанимливости

Позната е најбараната личност на Гугл во 2019 година

Младата пејачка Били Ајлиш е најбараната личност на Гугл во 2019 година поради нејзиниот стил. Позната по нејзината буги облека,…

ИЗВЕСТУВАЊЕ ДО ЈАВНОСТА ЗА ПЛАНИРАНА РЕДОВНА ВЕЖБА ЗА ЕВАКУАЦИЈАНастани

ИЗВЕСТУВАЊЕ ДО ЈАВНОСТА ЗА ПЛАНИРАНА РЕДОВНА ВЕЖБА ЗА ЕВАКУАЦИЈА

На ден18.12.2019 среда  во 07:30 часот, во просториите на Скопје Сити Мол, согласно законските обврски и правилникот за работа на трговскиот…