Лука Јовиќ го напушта Реал МадридСпорт

Лука Јовиќ го напушта Реал Мадрид

Српскиот напаѓач Лука Јовиќ наскоро би можел да го напушти Реал Мадрид затоа што не ги оправдал очекувањата на управата.…

Меланија Трамп, вистинска домаќинка во Белата куќаМода и убавина

Меланија Трамп, вистинска домаќинка во Белата куќа

Меланија и Доналд Трамп беа домаќини на бал за конгресмените во Белата куќа. На свеченоста во Белата куќа, Првата дама…

Колин Фирт се разведеМузика и филм

Колин Фирт се разведе

Британскиот актер Колин Фирт и неговата сопруга, италијанската продуцентка Ливија Џуџиоли, се разделија по 22-годишен брак. 59-годишниот Фирт, познат по…

Бурак Озчивит и Фахрие Евџен го покажаа малото синче во јавностШоу бизнис и трач

Бурак Озчивит и Фахрие Евџен го покажаа малото синче во јавност

Фахрие Евџен и Бурак Озчивит досега вешто го сокриваа лицето на првото дете. Славниот турски пар не објавуваше фотографии од…