Тамара Тодевска го првиот роденден на синот ДаренШоу бизнис и трач

Тамара Тодевска го првиот роденден на синот Дарен

Тамара Тодевска имаше уште еден добар повод за славење. Нејзиниот син Дарен наполни една година. На роденденската забава, македонската пејачка…

Баерн Минхен со заработка од неверојатни 74 милиони евраСпорт

Баерн Минхен со заработка од неверојатни 74 милиони евра

Германскиот великан Баерн Минхен беспрекорно ја одигра групната фаза во Лигата на шампионите, во која освен првото место во групата,…

Џенифер Лопез е номинирана за Златен глобусМузика и филм

Џенифер Лопез е номинирана за Златен глобус

Џенифер е номинирана за најдобра актерка, а во филмот Хустлерс ја игра Рамона, стриптизета која заработува пари за себе и…

Војвотката Кетрин елегантна дама во кадифена креацијаМода и убавина

Војвотката Кетрин елегантна дама во кадифена креација

Војвотката Кетрин зрачеше со кралска префинетост на дипломатскиот прием организиран од кралицата Елизабета II. За свеченоста во Бакингемската палата, 37-годишната…