Рита Ора во провокативно издание во ЛондонМузика и филм

Рита Ора во провокативно издание во Лондон

Пејачката Рита Ора настапи на „Capital Radio Jingle Bell Ball” во „О2“ арената во Лондон. За оваа прилика таа носеше…

Објавени номинациите за Златен ГлобусМузика и филм

Објавени номинациите за Златен Глобус

Денес е објавена листата на номинираните за 77-от Златен Глобус, а со тоа и официјално е отворена сезоната на филмските…

Новогодишен чоколаден свет во Скопје Сити МолНастани

Новогодишен чоколаден свет во Скопје Сити Мол

Сите деца ќе можат да уживаат во Новогодишниот чоко свет во Скопје Сити Мол од овој викенд па се до…

Тамара Тодевска стана најдобар интернационален артистМузика и филм

Тамара Тодевска стана најдобар интернационален артист

Тамара Тодевска за песната „Monsters” беше прогласена за Најдобар интернационален артист на музичкиот фестивал „Кенга Маџик“ во Тирана, Албанија. „Многу сум среќна…

Каде е најубаво да ја поминете новата година?Живот

Каде е најубаво да ја поминете новата година?

Ве носиме на едно интерконтинентално патување. Знаеле ли кои се најдобрите дестинации за дочек на новата година? Њујорк Милион луѓе…

Дали е на повидок сериозна конкуренција на Facebook?Мобилни и технологија

Дали е на повидок сериозна конкуренција на Facebook?

TikTok апликацијата има повеќе од милијарда корисници ширум светот и е особено популарен кај младите тинејџери. И покрај тоа што…