Алесандра Амбросио доби восочна фигура во „Мадам Тисо“Мода и убавина

Алесандра Амбросио доби восочна фигура во „Мадам Тисо“

Алесандра Амбросио доби своја восочна фигура во музејот „Мадам Тисо“ во Њујорк. 38-годишната манекенка, која со години беше еден од…

Toyota го претстави електричниот Lexus UX 300eАвто-мото

Toyota го претстави електричниот Lexus UX 300e

Toyota ги доведе хибридите до совршенство, но електричен автомобил немаше. Сé досега кога под знакот на Lexus го претстави моделот…

Кети Пери има нов хит „Cozy Little Christmas“Музика и филм

Кети Пери има нов хит „Cozy Little Christmas“

Секоја година Кети Пери ја зафаќа предновогодишна еуфорија. Неодамна таа се пофали со предизвикувачки божикни фотографии на социјалните мрежи и…

Доналд Трамп и Меланија не спијат заедно!?Шоу бизнис и трач

Доналд Трамп и Меланија не спијат заедно!?

Првата дама на Америка, Меланија ја сметаат за една од најтаинствените, тивки и внимателни дами кои САД ги имал. И…

Трејлер за филмската верзија на „Mulan“Музика и филм

Трејлер за филмската верзија на „Mulan“

Дизни создаде филмска верзија на „Mulan“ за борбената девојка Мулан. Филмот ќе започне да се прикажува во кино-салите низ светот…