Ема Стоун се вериМузика и филм

Ема Стоун се вери

Познатата актерка откако годинава официјално ја обелодени врската со Дејв МекКари, после 3 месеци криење, се вери со него. Среќната вест…

Ново реално шоу со семејството КардашијанШоу бизнис и трач

Ново реално шоу со семејството Кардашијан

Новото реално шоу кое ќе се вика „Кирби Џенер“ на малите екрани ќе се најде дури следната година. Покрај Кендал…

„Медена земја“ на листата на „10 најдобри филмови за 2019“Музика и филм

„Медена земја“ на листата на „10 најдобри филмови за 2019“

Македонскиот филм „Медена земја“ („Honeyland“), во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска, недискутабилно ги заслужува сите награди и пофалби…