Ибрахимовиќ го најави трансферот во ИталијаСпорт

Ибрахимовиќ го најави трансферот во Италија

„Наскоро ќе бидам во Италија, во тим што треба повторно да победува“. Тоа беше оваа порака што шведскиот напаѓач Златан…

Меланија Трамп во посета на кралицата Елизабета во Бакингемската палатаМода и убавина

Меланија Трамп во посета на кралицата Елизабета во Бакингемската палата

Кралицата Елизабета организираше прием за лидерите на НАТО, на кој присуствуваа и Доналд и Меланија Трамп. Првата дама на САД…

Сиа се појави во јавност без перикаШоу бизнис и трач

Сиа се појави во јавност без перика

43-годишната пејачка, која секогаш си го крие лицето зад перика, влезе во маркетот „Walmart“ и им ги плати сметките на…

Џенифер Лопез гламурозна дива на ,,Gotham Awards“Музика и филм

Џенифер Лопез гламурозна дива на ,,Gotham Awards“

Џенифер Лопез беше една од гостите на овогодинешното доделувањето на „Gotham Awards“. На црвениот тепих во Њујорк, 50-годишната актерка и…

Првиот трејлер за Black WidowМузика и филм

Првиот трејлер за Black Widow

Главната приказна за Avengers можеби е финализирана во Avengers: Endgame, но првиот трејлер за Black Widow со Скарлет Јохансон излезе.…