Избран е најдобриот фудбалер на светот за 2019 годинаСпорт

Избран е најдобриот фудбалер на светот за 2019 година

 „France foodball“ спроведе анкета за најдобар фудбалер на светот за 2019 година. Аргентинскиот гениј Лионел Меси доби поголем број на…

Модата на Британските модни наградиМода и убавина

Модата на Британските модни награди

Оваа година на црвениот тепих на British Fashion Awards имавме доста интересни креации. И покрај ниските температури вчера вечерта, присутните…

Негувајте ја вашата кожа особено во зимаМода и убавина

Негувајте ја вашата кожа особено во зима

Една од најважните работи кои секој маж треба да практикува е да ја негува својата кожа, особено во зимскиот период.…