Меланија Трамп ја претстави празнична атмосфера во Белата куќаШоу бизнис и трач

Меланија Трамп ја претстави празнична атмосфера во Белата куќа

Меланија Трамп преку видео и фотографии ги презентираше божиќните и новогодишните декорации во претседателскиот дом. 49-годишната прва дама на САД…

НОВОГОДИШНА ЕЛКА НА ЖЕЛБИ ВО РАМСТОР МОЛНастани

НОВОГОДИШНА ЕЛКА НА ЖЕЛБИ ВО РАМСТОР МОЛ

Скопје, 02.12.2019 – Традиционално, како и секоја година, 11-ти пат Рамстор Мол во соработка со Црвен Крст на град Скопје…

Станија во провокативно издание ги истакна своите атрибутиШоу бизнис и трач

Станија во провокативно издание ги истакна своите атрибути

Старлетата Станија Добројевиќ знае како да го привлече вниманието кон себе. Името таа неодамна на својот Инстаграм профил сподели провокативна…

Facebook наскоро со нов дизајнМобилни и технологија

Facebook наскоро со нов дизајн

Facebook повторн има намера да го промени дизајнот, а популарната социјална мрежа сега им дава увид на корисниците во тоа…

Хамилтон со победа ја заврши сезоната во Формула 1Спорт

Хамилтон со победа ја заврши сезоната во Формула 1

Луис Хамилтон на вистински начин ја завршува Ф1 сезоната, во која е крунисан по шести пак како светски шампион. Британецот…