The Pussycat dolls се враќаат на музичката сценаМузика и филм

The Pussycat dolls се враќаат на музичката сцена

По речиси десет години повторно се собра еден од најпопуларните женски бендови на светот „The Pussycat dolls”. Групата се распадна…

Вељко и Богдана ги споделија впечатоците од свадбатаШоу бизнис и трач

Вељко и Богдана ги споделија впечатоците од свадбата

Иако поминаа неколку дена од свадбата на синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ,  медиумите не престануваат да пишуваа…

Премиера на Mercedes-Maybach GLS 600 4MATICАвто-мото

Премиера на Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC

Она што моделот GLS сега го нуди е врвен луксуз. Електрично управуваните „ролетни“ ја диктираат количината на контактот со околината,…