Роузи Хантингтон-Вајтли во фотосесија за Џими ЧуМода и убавина

Роузи Хантингтон-Вајтли во фотосесија за Џими Чу

32-годишниот модел изгледа гламурозно на фотографиите на кои ги презентира впечатливите обувки и модни додатоци на реномираниот бренд. Роузи изјавила…

Дуа Липа официјално го претстави своето момчеМузика и филм

Дуа Липа официјално го претстави своето момче

Првото и јавно појавување на парот се случи на црвениот тепих на доделувањето на Америчките музички награди. Дупа Липа го…

Анџелина Џоли се сели од АмерикаШоу бизнис и трач

Анџелина Џоли се сели од Америка

Анџелина Џоли по разводот со Бред Пит е подготвена да направи големи промени во својот живот. Таа неодамна за едно…

Twitter ќе започне со промениМобилни и технологија

Twitter ќе започне со промени

Социјалната мрежа Твитер предупреди дека ќе ги отстрани профилите на корисниците кои немаат пристапено на мрежата шест месеци. Одлуката за…

Мислав Галер е Маж на годината за 2019 годинаНастани
Избрани мажите на годината за 2019 година

Мислав Галер е Маж на годината за 2019 година

28.11.2018, Скопје – Мислав Галер е Маж на годината за 2019 година, на официјалниот избор на Мажи на годината за…