Тамара Тодевска има нова песнаМузика и филм

Тамара Тодевска има нова песна

Тамара Тодевска се враќа на европската музичката сцена со нова песна насловена Monsters. Позади песната стои истиот тим кој работеше…

Меган Маркл е повторно бременаШоу бизнис и трач

Меган Маркл е повторно бремена

Седум месеци откако го роди своето прво дете, Меган Маркл е повторно бремена и чека девојче. Гласините за тоа започнаа…

Прогласени 10-те победнички во изборот “Жена на годината 2019”Убавици

Прогласени 10-те победнички во изборот “Жена на годината 2019”

Во пријатна и опуштена атмосфера со многу позитивна енергија денеска во “Рагуза360” во Скопје, се одржа прогласувањето на победничките во…

Ријана позира за својот бренд Savage x FentyМузика и филм

Ријана позира за својот бренд Savage x Fenty

Пред сезоната на новогодишните и божиќни празници, пејачката Ријана позираше за својот бренд за долна облека Savage x Fenty. Дизајните се…