ВИДЕО: Погледнете ја видео најавата за Мажи на годината 2019Настани

ВИДЕО: Погледнете ја видео најавата за Мажи на годината 2019

Уште само 7 дена не делат од официјалниот избор за Мажи на годината 2019 година во Mакедонија. Во среда (27.11)…

Џони Деп е повторно синглШоу бизнис и трач

Џони Деп е повторно сингл

Обвинувањата против Џони Деп од страна на неговата поранешна сопруга актерката Амбер Херд, се уште се гласни. Поради тоа актерот…

Кој е најбогатиот човек на светот?Шоу бизнис и трач

Кој е најбогатиот човек на светот?

Бил Гејтс е повторно најбогатиот човек на светот, за најбогат и за 2019 година. И покрај тоа што претходно титулата…

Роузи Хантингтон-Вајтли е новата икона на годинатаМода и убавина

Роузи Хантингтон-Вајтли е новата икона на годината

Во Холивуд по трет пат беа доделени наградите на модниот бренд Revolve. На свечениот настан присуствуваа бројни личности од светот…

Николас Кејџ ќе го глуми Николас КејџМузика и филм

Николас Кејџ ќе го глуми Николас Кејџ

Внукот на Френсис Форд Копола, актерот Николас Кејџ, ќе се глуми себеси во филм посветен на него. Во тек се…