Бијонсе е гламурозна дама во креација со пердувиМузика и филм

Бијонсе е гламурозна дама во креација со пердуви

38-годишната пејачка изгледаше гламурозно во блескава креација со бели пердуви од Роберто Кавали на синоќешната добротворната гала организирана од Фондацијата…

Хедонист на годината во Македонија е Габриел СтибелНастани

Хедонист на годината во Македонија е Габриел Стибел

Оваа година изборот на Мажи на годината ќе се одржи во Double Tree by Hilton Skopje на 27.11.2019 (Среда). На…

Роберт де Ниро е добитник на награда за животно делоМузика и филм

Роберт де Ниро е добитник на награда за животно дело

Актерот Роберт де Ниро ќе добие награда за животно дело на наредните доделувања на Златен глобус. Почесната награда „Sesil B.…

Џенифер Лопез лансираше нов парфемМода и убавина

Џенифер Лопез лансираше нов парфем

Пејачката и глумица го најави лансирањето на нејзиниот парфем насловен „Promise“, кој е инаку, 25-от парфем во нејзината мирисна империја.…

Facebook ќе воведе нова опцијаМобилни и технологија

Facebook ќе воведе нова опција

Биометриските технологии се составен дел од паметните телефони и ни овозможуваат да го провериме нашиот идентитет побрзо, полесно и побезбедно.…