Принцот Вилијам ја бакна Рита ОраШоу бизнис и трач

Принцот Вилијам ја бакна Рита Ора

Принцот Вилијам, присуствуваше на хуманитарна забава каде беше и албанската пејачка Рита Ора. Поради строгите кралски правила, сите членови на…

McLaren  го претстави новиот модел McLaren Elva во Ultimate серијата на брендотАвто-мото

McLaren го претстави новиот модел McLaren Elva во Ultimate серијата на брендот

Тој претставува најлесниот модел на брендот, а како прв кабриолет во серијата располага со 815 КС и чини нешто помалку…

Емили Ратајковски – секси во кампањата Express Holiday 2019Мода и убавина

Емили Ратајковски – секси во кампањата Express Holiday 2019

За празничната кампања  Express ги ангажираше популарните модели Емили Ратајковски, Луна Бил, Иман Хамам, Метју Носка и Саломон Диаз.  Од…

Викторија Бекам дама со стил во ЛондонМода и убавина

Викторија Бекам дама со стил во Лондон

Славната дизајнерка беше фотографирана додека се упатуваше кон железничката станица „St. Pancras“. Сивиот комплет со здолниште со високи шлицови, Бекам…

Селин Дион на промотивна турнеја за новиот албумМода и убавина

Селин Дион на промотивна турнеја за новиот албум

Селин Дион е на промотивна турнеја во САД за новиот албум „Courage“. Селин се упати во студиото на Џими Фелон…