Талија сексапилна на Латино Греми наградитеМода и убавина

Талија сексапилна на Латино Греми наградите

Талија присуствуваше на синоќешното доделување на Латино Греми наградите. На манифестацијата во Лас Вегас, 48-годишната пејачка и актерка, кај нас…

Кралицата Летиција е вистинска дама со стилМода и убавина

Кралицата Летиција е вистинска дама со стил

Шпанскиот кралски пар е во тридневна официјална посета на Куба. Во рамките на турнејата, кралицата Летиција и кралот Фелипе беа…

Новото Ferrari Roma претставено пред јавностаАвто-мото

Новото Ferrari Roma претставено пред јавноста

Ferrari Roma има модерен дизајн. Овој автомобил е обликуван под влијание на моделите од средината на 20. век како што…

Nokia ќе започне со производство на телевизориМобилни и технологија

Nokia ќе започне со производство на телевизори

Nokia одлучи да го прошири својот бизнис во уште една насока, во областа на паметните телевизори. Сепак, компанијата ќе биде…

Џенифер Лопез и Алекс Родригез во нова заедничка модна кампањаМода и убавина

Џенифер Лопез и Алекс Родригез во нова заедничка модна кампања

Џенифер Лопез и Алекс Родригез повторно соработуваа со брендот за очила Quay. Славниот пар позираше за рекламна кампања за австралискиот…