Lexus го претстави футуристичкиот концепт LF-30Авто-мото

Lexus го претстави футуристичкиот концепт LF-30

Концептниот LF-30 е несекојдневен и футуристички дизајн, осврнат кон претставување на визијата на брендот кон иднината на своите електрифицирани возила.…

Џенифер Лопез снима нов филмМузика и филм

Џенифер Лопез снима нов филм

Пејачката и глумица снима романтична комедија „Marry me“ а партнер во филмот и е познатиот Овен Вилсон. Според списанието Variety,…