Колку Македонија има успешни мажи?Живот

Колку Македонија има успешни мажи?

Дали мажите кај нас се џентлемени во вистинска смисла на зборот? Да се биде успешен не значи да се остваруваат…

Издавачката куќа ТРИ одбележува 20 годиниНастани

Издавачката куќа ТРИ одбележува 20 години

Овој месец издавачката куќа ТРИ одбележува значаен јубилеј – 20 години присуство на издавачката сцена во Македонија. Во текот на…

Избран е најсекси маж за 2019Шоу бизнис и трач

Избран е најсекси маж за 2019

Џон Леџенд  може да се гордее со уште една титула. 40-годишниот пејач беше избран за Најсекси маж на светот за…

Северина во ново секси изданиеМузика и филм

Северина во ново секси издание

Северина се подготвува за својата турнеја „The Magic Tour“ која ќе започне со настап во сплитската Спаладиум Арена. Најавила голем…

Ким, Клои и Кортни започнаа кампања за новата линија парфеми „KKW Perfumes“Шоу бизнис и трач

Ким, Клои и Кортни започнаа кампања за новата линија парфеми „KKW Perfumes“

Сестрите Ким, Клои и Кортни Кардашијан ја започнаа кампањата за новата линија парфеми „KKW Perfumes“. По повод промоцијата сите три…

Џенифер Лопез e модерна ѕвезда во монохроматски стајлингМода и убавина

Џенифер Лопез e модерна ѕвезда во монохроматски стајлинг

Џенифер Лопез се појави во стајлинг кој спојува различни текстури. Атрактивната пејачка и актерка ги разработи папараците кои нетрпеливо ја…