Catherine Zeta-Jones со ќерката Carys во кампања за FendiМода и убавина

Catherine Zeta-Jones со ќерката Carys во кампања за Fendi

Актерката Кетрин Зета- Џонс и шеснаесетгодишната ќерка Керис се главните протагонисти во последната епизода од серијата видеа снимени за кампањата…

BMW ја претстави новата верзија на М2 купеАвто-мото

BMW ја претстави новата верзија на М2 купе

BMW ја претстави најмоќната верзија на своето М2 купе, „тркачки автомобил со регистарски таблички“ под ознаката CS. Најмалиот автомобил во…

Гвен Стефани е новата Модна иконаМода и убавина

Гвен Стефани е новата Модна икона

Гвен Стефани  ја доби наградата Модна икона на People’s Choice Awards. На свеченоста во Лос Анџелес, 50-годишната пејачка привлекуваше внимание…

Instagram воведува нова опцијаМобилни и технологија

Instagram воведува нова опција

Instagram спроведува тестови на криење на лајковите на постовите во седум земји ширум светот. Тоа се Канада, Ирска, Италија, Јапонија,…

Кајли Џенер и  Дрејк се во врскаШоу бизнис и трач

Кајли Џенер и Дрејк се во врска

Кајли Џенер и Дрејк последниве неколку недели ја зачестиле својата дружба. Очевидци тврдат дека тие се повеќе од другари. Кајли…