Ричард Гир повторно ќе стане таткоМузика и филм

Ричард Гир повторно ќе стане татко

36-годишната сопруга на глумецот, Александра Гир е бремена по вторпат. Бебето се очекува да се роди на пролет. Гир е…

Меган Маркл им оддаде почит на загинатите во Првата светска војнаМода и убавина

Меган Маркл им оддаде почит на загинатите во Првата светска војна

Меган Маркл и принцот Хари присуствуваа на церемонија во чест на загинатите во Првата светска војна. Кралската двојка положи мали…

Кортни Кардашијан го напушта шоутоШоу бизнис и трач

Кортни Кардашијан го напушта шоуто

Една од сестрите Кардашијан, Кортни веќе некое време изјавува дека сака да го напушти семејното реалити шоу “Keeping Up With The…

Лејди Гага позираше за ElleМузика и филм

Лејди Гага позираше за Elle

Лејди Гага позираше за модното списание Elle, но и беше интервјуирана од Опра Винфри. Во интервјуто, Лејди Гага даде свој…

Која е тајната на успехот на најбогатите луѓе во светот?Живот

Која е тајната на успехот на најбогатите луѓе во светот?

Дали некогаш сте се запрашале каде е клучот за успехот на најпознатите претприемачи? Старата поговорка вели: „денот се познава по…

Оргазмот на жената е постојана дилема за повеќето мажи… Што најмногу успева?Занимливости

Оргазмот на жената е постојана дилема за повеќето мажи… Што најмногу успева?

Оргазмот на жената е постојана дилема за повеќето мажи. Без разлика дали е вистински или глума, како и кои техники…

Мајли Сајрус итно опериранаШоу бизнис и трач
Секоја пејачка стравува од овој проблем

Мајли Сајрус итно оперирана

Тинејџерската ѕвезда која прерасна во див секси симбол Мајли Сајрус итно морала да прави операција на гласните жици. За среќа…

Викторија сикрет ја претстави празничната секси кампањаМода и убавина

Викторија сикрет ја претстави празничната секси кампања

Празничната колекција снимена во Лондон содржи од секси долна облека до слатки пижами.  Ангелите на Викторија сикрет Барбара Палвин, Биргит…

(ФОТО) За поубаво утро… Памела АндерсонУбавици
Ако случајно сте ја заборавиле

(ФОТО) За поубаво утро… Памела Андерсон

View this post on Instagram “To love another is something like prayer and can't be planned, you just fall into…