Huawei освои две награди на годишниот TechRadar Mobile ChoiceConsumer Awards 2019 – најдобар телефон со камера и телефон со најдобра вредностМобилни и технологија

Huawei освои две награди на годишниот TechRadar Mobile ChoiceConsumer Awards 2019 – најдобар телефон со камера и телефон со најдобра вредност

Huawei Consumer Business Group доби две престижни награди на годинешниот избор на потрошувачи TechRadar 2019 година (MCCA), кои беа официјално доделени во лондонското „Кафе де…

Како изгледаше снимањето на ЏОКЕР од зад сценатаМузика и филм

Како изгледаше снимањето на ЏОКЕР од зад сцената

Режисерот на Џокер, Тод Филипс нè носи „зад сцената“ на тековно најгледаниот филм и открива еден мал детал. До сега стана…

Џејми Ли Кертис и нејзиниот татко заедно се дрогиралеШоу бизнис и трач

Џејми Ли Кертис и нејзиниот татко заедно се дрогирале

Актерката Џејми Ли Кертис во интервју за еден магазин отворено зборува за својата борба со зависност од наркотици, а откри…

Наскоро, еден полнач за сите телефониМобилни и технологија

Наскоро, еден полнач за сите телефони

Комисијата за внатрешен пазар и заштита на потрошувачите на Европскиот парламент расправаше за воведување на единствен полнач за сите мобилни…