ФОТО: Кајли Џенер има нов дечко…Знаете ли кој?Шоу бизнис и трач

ФОТО: Кајли Џенер има нов дечко…Знаете ли кој?

Најмлата од кланот на Кардашијанс Кајли Џенер веќе со месеци не е во врска со Тревис Скот, таткото на нејзинот…

Кои хороскопски знаци најлесно се навредуваат?Хороскоп

Кои хороскопски знаци најлесно се навредуваат?

Покрај некои луѓе потребно е да внимавате што зборувате затоа што тие многу лесно можат да сфатат нешто како напад…

Google Maps воведе нова интересна карактеристикаМобилни и технологија

Google Maps воведе нова интересна карактеристика

Апликацијата за навигација Google Maps ја воведе опцијата Incognito со која што се спречува архивирањето податоци врзани за една сметка…

Кока Кола официјално е најголем светски загадувач со пластикаЗанимливости
Дали нешто ќе променат?

Кока Кола официјално е најголем светски загадувач со пластика

Кока-кола се појави како најголем загадувач на пластика во светот, според новата ревизија од „Break Free From Plastics“. 72.000 доброволци…

Дали знаете колку луѓе може да собере еден Smart?Авто-мото

Дали знаете колку луѓе може да собере еден Smart?

Многумина сметаат дека Smart автомобилот е изграден за две особи, но Австралијците веруваат дека овој автомобил може да собере уште многу патници……