Ауди го престави новиот ѕвер за 2020 годинаАвто-мото

Ауди го престави новиот ѕвер за 2020 година

Ауди Q8 во моментов е најатрактвиниот модел на СУВ на германскиот производител , а се очекува и новиот RS модел.…

Предлог три коктели кои ќе ве загреат оваа есен

Коктелите секогаш нудат поинаков вкус од вообичаеното, па се омилен кај многумина. Иако се сметаат за летни пијалоци, коктелите исто…

Што треба да содржи вашето мени во текот на ладните денови?Здравје и Фитнес

Што треба да содржи вашето мени во текот на ладните денови?

Според старата индиска дисциплина Ајурведa во ладните денови добро е да консумирате храна која го загрева телото. Погледнете што треба…

Ула Шемоле – првата Балканка која ќе работи со Ден БилзерианШоу бизнис и трач
И Ден знае што значат Балканките

Ула Шемоле – првата Балканка која ќе работи со Ден Билзериан

Ула Шемоле е првата Балканка која ќе работи во друштво на мултимилионерот Ден Билзериан. Оваа балаканска инфлуенсерка пред еден месец…