The Pussycat dolls се враќаат на музичката сценаМузика и филм

The Pussycat dolls се враќаат на музичката сцена

По речиси десет години повторно се собра еден од најпопуларните женски бендови на светот „The Pussycat dolls”. Групата се распадна…

Вељко и Богдана ги споделија впечатоците од свадбатаШоу бизнис и трач

Вељко и Богдана ги споделија впечатоците од свадбата

Иако поминаа неколку дена од свадбата на синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ,  медиумите не престануваат да пишуваа…

Премиера на Mercedes-Maybach GLS 600 4MATICАвто-мото

Премиера на Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC

Она што моделот GLS сега го нуди е врвен луксуз. Електрично управуваните „ролетни“ ја диктираат количината на контактот со околината,…

Заборавете на се овие денови… Black Friday во Рамстор МолНастани
ГОЛЕМИ ПОПУСТИ И МНОООГУ ЗАБАВА ОД 29.11 ДО 01.12

Заборавете на се овие денови… Black Friday во Рамстор Мол

Овој петок во Рамстор Мол се организира шопинг лудило и многу забава по повод Black Friday. За сите вас, обезбедивме…

Роузи Хантингтон-Вајтли во фотосесија за Џими ЧуМода и убавина

Роузи Хантингтон-Вајтли во фотосесија за Џими Чу

32-годишниот модел изгледа гламурозно на фотографиите на кои ги презентира впечатливите обувки и модни додатоци на реномираниот бренд. Роузи изјавила…

Дуа Липа официјално го претстави своето момчеМузика и филм

Дуа Липа официјално го претстави своето момче

Првото и јавно појавување на парот се случи на црвениот тепих на доделувањето на Америчките музички награди. Дупа Липа го…

Анџелина Џоли се сели од АмерикаШоу бизнис и трач

Анџелина Џоли се сели од Америка

Анџелина Џоли по разводот со Бред Пит е подготвена да направи големи промени во својот живот. Таа неодамна за едно…

Twitter ќе започне со промениМобилни и технологија

Twitter ќе започне со промени

Социјалната мрежа Твитер предупреди дека ќе ги отстрани профилите на корисниците кои немаат пристапено на мрежата шест месеци. Одлуката за…

Мислав Галер е Маж на годината за 2019 годинаНастани
Избрани мажите на годината за 2019 година

Мислав Галер е Маж на годината за 2019 година

28.11.2018, Скопје – Мислав Галер е Маж на годината за 2019 година, на официјалниот избор на Мажи на годината за…

Памела Андерсон во ултра секси аутфитШоу бизнис и трач

Памела Андерсон во ултра секси аутфит

Памела Андерсон го привлече вниманието на сите луѓе кои бeа присутни во текот на снимањето на нова реклама за компанијата…