Дали се гледа крајот на Инстаграм инфлуенсерите?Занимливости

Дали се гледа крајот на Инстаграм инфлуенсерите?

Ipsy е онлајн бренд за козметика, познат по пионерството во рекламирање на Инстаграм во светот. Моментално, овој бренд е повторно…

10 работи кои не сте ги слушнале за Хоакин ФениксШоу бизнис и трач

10 работи кои не сте ги слушнале за Хоакин Феникс

Хоакин Феникс е еден од ретките актери кој е подготвен да ги смени истовремено физичкиот и психичкиот изглед за својата…

Huawei испорача 200 милиони паметни телефони во 2019 година во рекордно времеМобилни и технологија

Huawei испорача 200 милиони паметни телефони во 2019 година во рекордно време

Huawei Consumer Business Group (CBG) објави дека до денес бројот на уреди испорачани од компанијата оваа година достигна 200 милиони,…

Рајан Рејнолдс и Блејк Лејвли се пар број еден во моментов!Шоу бизнис и трач

Рајан Рејнолдс и Блејк Лејвли се пар број еден во моментов!

Блејк Лејвли и Рајан Рејнолдс се познати како пар кои сакаат да се шегуваат едни со други на социјалните мрежи. …