Заврши 5-от по ред NASA Kids Space Challenge 2019Настани
Ровери, живеалишта на други планети и ракети!

Заврши 5-от по ред NASA Kids Space Challenge 2019

Во организација на ЊуМенс Бизнис Акцелератор, минатиот викенд се одржа 5-от по ред натпревар за деца од 8 до 14…

Џенифер Анистон руши рекорди на ИнстаграмШоу бизнис и трач

Џенифер Анистон руши рекорди на Инстаграм

Џенифер Анистон продолжува да руѓи рекорди на Инстаграм. Нејзината прва фотографија доби за рекордно време повеќе од 15 милиони лајкови.…

Емили Ратајковски ги излуде мажите низ светотШоу бизнис и трач

Емили Ратајковски ги излуде мажите низ светот

Емили Ратајковски позната е по тоа дека нема срам да го покаже своето тело. Таа моментално ужива на Мајами и…

Саудискиот принц упорен да го купи Манчестер ЈунајтедСпорт
Страшна сума е во игра

Саудискиот принц упорен да го купи Манчестер Јунајтед

Принцот на Саудиска Арабија Мухамед бин Салман е подготвен да плати мало богатство за Манчестер Јунајтед, но сопствениците велат дека…

Новиот Passat е „Најдобар бизнис автомобил за 2019 година“Авто-мото

Новиот Passat е „Најдобар бизнис автомобил за 2019 година“

Успешнo лансирање нa новиот Passat! Само неколку недели по претставувањето, новиот Passat ја освои наградата „Најдобар бизнис автомобил за 2019 година“. Новото издание на овој бестселер на Volkswagen, веќе го обезбеди првото…

Дали е паметно да имате секс во базен?Занимливости

Дали е паметно да имате секс во базен?

Овојпат на тема секс во базен се изјаснија и девојките. И нивниот одговор е – Избегнете ваков експеримент 🙂 Сексот…