Бритни Спирс има дечко помлад 13 години

Бритни Спирс веќе три години е во љубовна врска со 13 години помладиот манекен и фитнес тренер Сем Асгар (24),…

Јелена Карлеуша има гради за медаљаШоу бизнис и трач

Јелена Карлеуша има гради за медаља

View this post on Instagram Hello autumn 🍁 🍂🍁🍂🍁 A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on Oct 17, 2019…

Постои ли навистина криза во средните години кај мажите?Живот

Постои ли навистина криза во средните години кај мажите?

Кризата во средниот живот е изговор (или објаснување) за сите „глупости“ што ги правиме кога достигнуваме одредени векови. И луѓето…

Како помина роденденот на Аристотели БитсианиМода и убавина
Стил, елеганција и забава…

Како помина роденденот на Аристотели Битсиани

Еден од омилените машки брендови кај нас, Аристотели Битсиани, го прослави својот 21ви роденден. Во нивниот продажен салон во Т.Ц.…

Нова предлог серија за – FleabagМузика и филм

Нова предлог серија за – Fleabag

Да признаеме, и ние немавме слушнато за неа до пред Еми наградите оваа година, каде режисерката/главната актерка (Phoebe Waller-Bridge) ги…