“Будење на свеста” од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ ќе го освојува светотНастани
Книгата доби своја англиска верзија и ќе биде промовирана на Саемот на книгата во Франфурт

“Будење на свеста” од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ ќе го освојува светот

Книгата „Будење на свеста“ од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ, ќе биде дел од годинашниот 71 Саем на книгата во…

Плетењето е одново во мода: Млади таленти заедно ја оживуваат заборавената традицијаМода и убавина

Плетењето е одново во мода: Млади таленти заедно ја оживуваат заборавената традиција

Со тридневна работилница под менторство на дизајнерката Ирина Тошева, започна реализацијата на проектот „Нитка“, чиишто учесници ќе ѝ се претстават…

Џенифер Анистон конечно на ИнстаграмШоу бизнис и трач
Пријатели на Инстаграм?!

Џенифер Анистон конечно на Инстаграм

Познатата холивудска глумица Џенифер Анистон, за прв пат се појавува на Инстаграм. Таа во својата прва објава на Инста, таа…

ВИДЕО: Најбогатиот хрват зборува за како стигнал до врвотАвто-мото
Мате Римац за своето богатство

ВИДЕО: Најбогатиот хрват зборува за како стигнал до врвот

Мате Римац е хрватски иноватор, претприемач и основач и извршен директор на Rimac Automobili и Greyp Bikes. На неодамнешната конференција,…

Кристијано Роналдо со нова колекција на долна облекаШоу бизнис и трач
Моќна колекција на CR7

Кристијано Роналдо со нова колекција на долна облека

Кристијано Роналдо (34) започна да ја промовира новата линија на машка долна облека од неговиот бренд CR7. Фудбалерот никогаш не ангажирал…

А1 Македонија – домаќин на А1 Дигитална конференција 2019!Настани

А1 Македонија – домаќин на А1 Дигитална конференција 2019!

На тема „Дигитализирај го твојот бизнис: Обликувај ја иднината! Европските искуства во Македонија“, денес А1 Македонија беше домаќин на А1…

Прва македонска апликација Challenger и награди за „зелени“ километри за чист воздухМобилни и технологија
Преку апликацијата Challenger можеш да станеш вистински СУПЕР ХЕРОЈ

Прва македонска апликација Challenger и награди за „зелени“ километри за чист воздух

Доаѓа зимата и повторно ќе дишеме позагаден воздух во Скопје, затоа треба да размислиме што можеме ние да направивме за…