Хит Леџер или Хоакин Феникс? Кој е подобар Џокер?Шоу бизнис и трач

Хит Леџер или Хоакин Феникс? Кој е подобар Џокер?

Со излегувањето на долго очекуваниот филм на режисерот Тод Филипс, пристигна и актерот кој ја предизвика титулата “Најдобар Џокер” досега.…

Што ја убива желбата за секс кај мажите во денешно време?Занимливости
има многу фактори кои влијаат, но еден најмногу

Што ја убива желбата за секс кај мажите во денешно време?

Ако сте изложени на стрес и распнати на илјадници обврски секојдневно, обидувајќи се да го максимизирате секој ден, организмот оптоварен…

Најдобри несекојдневни места за кампување во ЕвропаЗанимливости
Каде се наоѓаат, како да стигнете до нив, која им е цената, итн

Најдобри несекојдневни места за кампување во Европа

Camping.info е страница како Airbnb, во која наместо луксузни хотели и станови, можете да најдете кампови, повеќе или помалку луксузни.…

Kако да ја инсталирате “Dark Mode” опцијата на ИнстаграмМобилни и технологија
За разлика од Твитер, кај Инстаграм не може да го вклучите и исклучите темниот режим од самата апликација.

Kако да ја инсталирате “Dark Mode” опцијата на Инстаграм

Слично на бројни други апликации, Инстаграм со новиот iOS 13 ја добива Dark Mode опцијата. Сега, може да го ублажите…

Како да ја заштитите кожата во текот на ладните есенски денови?Мода и убавина
Есента може да биде сурова кон кожата.

Како да ја заштитите кожата во текот на ладните есенски денови?

Есента може да биде сурова кон кожата. Ниската влажност и ниските температури во текот на есента ја прават кожата сува и иритирана, што…

МИ-ДА Гранд Моторс на нова, модерна локација и со нова понудаАвто-мото
Новата локација на Ford Македонија се наоѓа на ул. „Босна и Херцеговина“ бр. 1

МИ-ДА Гранд Моторс на нова, модерна локација и со нова понуда

Овластениот импортер и сервисер на возилата од марката на Ford, МИ-ДА Гранд Моторс, започна со работа на својата нова локација,…