Еуростандард Банка ја воведува првата припејд подарок-картичка на нашиот пазарПРЕС

Еуростандард Банка ја воведува првата припејд подарок-картичка на нашиот пазар

За прв пат во земјата, Еуростандард Банка АД Скопје воведува нова Mastercard PrePaid подарок-картичка која со своите карактеристики и можности…

Деми Роуз со провокативни фотографии на Инстаграм

Британската старлета Деми Роуз не престанува да ги изненадува своите фанови. Таа објави серија на фотографии кои ги излудеа сите.…

Натали Имбрулиа стана мајкаШоу бизнис и трач

Натали Имбрулиа стана мајка

Познатата пејачка Натали Имбрулиа стана мајка. Таа на свет донесе машко дете, кое го носи името Макс Валентајн. View this…

А1 Македонија ја одбележува Светската недела за грижа на корисницитеНастани

А1 Македонија ја одбележува Светската недела за грижа на корисниците

Како компанија водена од премисата што поблиску до своите корисници кои секогаш се во фокусот на вниманието, А1 Македонија jа…

Како Samsung го промени светот на дигиталната технологија?Мобилни и технологија
омпанијата оваа значајна годишнина ќе ја обележи со уникатни понуди

Како Samsung го промени светот на дигиталната технологија?

Од самиот почеток во 1969. година, еден од основачите на Samsung, Lee Byung-chul, цврсто верувал дека компанијата ќе заземе посебно…

Џастин Бибер и Хејли Болдвин во провокативна фотосесија за Calvin KleinШоу бизнис и трач

Џастин Бибер и Хејли Болдвин во провокативна фотосесија за Calvin Klein

Колекцијата CK50 која го потенцира трендот на логоманија. Капсула колекцијата се состои од класични, секојдневни парчиња, како што се џемпери,…

Електричниот Tesla Model 3 го замени Volkswagen Polo во септември од првото место на списокот со најпродавани автомобили во Холандија

Model 3 на Тесла е сеуште лидер кај електричните автомобили

Електричниот Tesla Model 3 го замени Volkswagen Polo во септември од првото место на списокот со најпродавани автомобили во Холандија. Во…

Што покажува дека сте интелегентен според најбогатиот човек во светот?Занимливости
Паметните луѓе всушност прават многу грешки

Што покажува дека сте интелегентен според најбогатиот човек во светот?

Основачот на Амазон, Џеф Безос, се наоѓа на врвот на една од најуспешните компании во нашето време, а да не…