Изложба на Рубенс Корубин со „Ателје, радоста на сликањето“ во Чифте амам!Настани
8 октомври, со почеток во 20 часот

Изложба на Рубенс Корубин со „Ателје, радоста на сликањето“ во Чифте амам!

На 8 октомври, со почеток во 20 часот, во Чифте амам ќе биде отворена изложбата „Ателје, радоста на сликањето“ на…

Што треба да знаете за изборот на Мажи на годината во Македонија?!Настани
Изборот е во организација на првиот онлајн магазин за мажи кај нас Friday.mk.

Што треба да знаете за изборот на Мажи на годината во Македонија?!

Изборот на Мажи на годината во Македонија е прв официјален избор кој се одржа во 2018 година со цел да…

Бијонсе повторно на InstgramШоу бизнис и трач
После подолг период

Бијонсе повторно на Instgram

После речиси месец дена, познатата пејачка реши да се врати на Instagram. Според фотографиите таа има вишок на килограми кои…

Дали мажите и жените може да имаат пријателски однос?Занимливости
Прашање кое сите ги мачи

Дали мажите и жените може да имаат пријателски однос?

Чуден е пријателскиот однос помеѓу мажите и жените. Иако сме свесни суштества, во нас постојат инстинкти кои често знаат да бидат…

Дали е срамота да доите јавно?Занимливости

Дали е срамота да доите јавно?

Река Најару, постојано обвинувана за доењето јавно, провокацијата ја преточува во своја инстаграм страна на која исклучиво го промовира доењето,…

Започнува сезоната на “Yellow Boots”Мода и убавина
Никогаш не излегуваат од мода

Започнува сезоната на “Yellow Boots”

Кога ке настапат поладни денови, ништо неможе да ги замени добро познатите “yellow boots“. Модел кој одговара буквално на секаква…

Луксуз со поглед на Њујорк од 100 милиони долариШоу бизнис и трач
Да погледнеме во станот на дизајнерот Мајкл Корс

Луксуз со поглед на Њујорк од 100 милиони долари