Huawei покренува нова кампања „Вистински приказни“ во која технолошкиот напредок работи на тоа светот да го направи подобро место за живеењеМобилни и технологија

Huawei покренува нова кампања „Вистински приказни“ во која технолошкиот напредок работи на тоа светот да го направи подобро место за живеење

Huawei ја започна кампањата Вистински Приказни која покажува како заедничкото работење на постигнување технолошки напредок може да го направи светот…

Овој викенд голема забава во Skopje City Mall славиме 7ми години!Настани

Овој викенд голема забава во Skopje City Mall славиме 7ми години!

Време е гооолема забава, мноооогу награди и шооопинг лудило во Skopje City Mall за нашиот 7ми роденден!  По повод 7-от…

Погледнете за кои знаци станува збор

Три хороскопски знаци кои ќе ја пронајдат љубовта оваа есен

Со завршувањето на летото, сигурно се прашувате дали можеби есента ќе ви донесе среќа во љубовниот живот. Иако астрологијата не…

Дали ја видовте кинеската копија на Vespa?Занимливости
Италијаните тужеа...

Дали ја видовте кинеската копија на Vespa?

Европскиот суд на правдата ја отфрли тужбата на италијанскиот гигант за мотори Piaggio против кинески производител што прави скутери што личат…

Хенри Кавил е новата ѕвезда во кампањата на Hugo BossШоу бизнис и трач
Супермен за Hugo Boss

Хенри Кавил е новата ѕвезда во кампањата на Hugo Boss

Популарниот актер Henry Cavill е новото заштитно лице на Hugo Boss, претставувајќи ја новата колекција на очила … Хенри е актер кој е познат…