Една чаша солена вода на ден! Зошто?Здравје и Фитнес
Има зошто

Една чаша солена вода на ден! Зошто?

Комбинацијата од чиста морска сол и вода како дел од редовната прехрамбена рутина може да го регенерира нашиот организам на…

Добредојде тексас, дојде есента

Тексасот е единственото парче кое никогаш не излегува од мода, особено кога ќе дојде месец септември, првото парче кое го…

Читајте се повеќе

Документарецот за Бил Гејтс откри нова тајна за неговиот успех

Честопати се прашуваме што ги прави успешните луѓе различни од „другите“, што прават подобро и поинаку. Одговорот на ова прашање, се…

Ова немојте никогаш да го правите за време на сексот

Секс совети кои треба да ги избегнувате

Никогаш доста од секс совети, без разлика на тоа дали се однесуваат на заведувањето, предиграта или самиот секс чин. Но,…

Седум европски градови кои најубаво ќе ги доживеете во есенЖивот
Осло, Прага, ...

Седум европски градови кои најубаво ќе ги доживеете во есен

Доаѓањето на есента ја бои природата во жива палета на топли жолти, портокалови и црвени нијанси кои дополнително ја разубавуваат…

Тајното оружје на Samsung Galaxy S11 може да стане фатално за конкурентитеМобилни и технологија

Тајното оружје на Samsung Galaxy S11 може да стане фатално за конкурентите

Според извештајот на порталот TheLec, извори од индустријата наведуваат дека Samsung Galaxy S11 ќе поседува камера со 5Х оптички зум.…