Кајли Џенер со честитка за фановите по повод HalloweenШоу бизнис и трач

Кајли Џенер со честитка за фановите по повод Halloween

Најмалата од сестрите Кардашиан, Кајли која ведно е и најбогата, објави фотографија на Инстаграм од Halloween забавата каде е облечена…

Рики Мартин стана татко по четврти пат

Познатиот латино заводник кој од пред неколку години разочара голем број на фанови признавајќи во јавноста дека е геј, го…

Macallan 1926 – најскап пијалок досега продаден на аукцијаЗанимливости

Macallan 1926 – најскап пијалок досега продаден на аукција

Во рамки на аукциска продажба организирана од аукциската куќа „Christie’s“, шише шкотско виски од брендот „Macallan“ беше продадено за астрономска…

Дестинации совршени за краток есенски туризам

Летото и сезоната на годишните одмори одамна заврши, но доколку сте еден од оние среќници на кои им преостанале уште…

Македонија со континуиран раст во областа на е-трговијаЗанимливости

Македонија со континуиран раст во областа на е-трговија

За 26 отсто е порастот на електронската трговија во Македонија во првата половина од 2019 година, во споредба со истиот…

Кои филмови тераат многу на грицки?Музика и филм

Кои филмови тераат многу на грицки?

Гледањето филм освен што предходи на некои добри работи како сексот, сепак носи и негативности. Една од тие е грицкањето…

Семос Едукација е единствениот Unity Authorized Training Partner во Македонија и регионотМобилни и технологија
Unity и официјално во Македонија

Семос Едукација е единствениот Unity Authorized Training Partner во Македонија и регионот

Денес во хотел Ибис во Скопје, се одржа официјална промоција каде беа презентирани можностите на Unity game engine-от. Настанот беше…

6те најИнстаграмирани локации во Македонија

Како што можевме да прочитаме предходната недела, Македонија дефинитивно станува една од најпосакуваните дестинации за посета во 2020та година. Затоа не се…

Зошто ефектот на кафето делува кај некои луѓе, а кај други не?

Сигурно сте забележале дека додека кај едни луѓе кафето има инстантен разбудувачки ефект, други можат да го испијат непосредно пред…

Нова сезона во НБА, нова модаМода и убавина

Нова сезона во НБА, нова мода

Првата недела од новата НБА сезона е во тек. Долго ја очекувавме затоа што ќе биде доста поинтересна и поизрамнета…