Ќерката на Доналд Трамп има што да покаже

Иванка Трамп без прслук во ООН

Ќерката на Доналд Трамп, Иванка Трамп, вчера во Обединетите Нации во Њујорк се појави во кошула од која и се…

4 грешки кои мажите најчесто ги прават во сексотЗанимливости
Сексот започнува во спалната соба

4 грешки кои мажите најчесто ги прават во сексот

Сексот започнува во спалната соба-  Затоа треба да започнете активности во текот на денот, како што се гушкање, галење, бакнување…

Три хороскопски знаци кои едноставно не знаат како да заштедат

Без разлика дали обожаваат да трошат, не сакаат да работат надвор од нивната удобна зона или едноставно уживаат во убави…

Џемпер фустан-софистицирано есенско решениеМода и убавина

Џемпер фустан-софистицирано есенско решение

Секогаш актуелно во октомври, пред сè поради неговата функционалност, но и исклучително допадлив дизајн што лесно може да се вклопи…

жените може да имаат зголемено ниво на психолошки стрес поради недостаток на сон

Дали на жените им треба повеќе сон од мажите?

Професорот Џим Хорн, невролог чија специјалност е сонот кај луѓето, тврди дека жените може да имаат зголемено ниво на психолошки…

Зошто војничкиот грав е посебно вкусен?Занимливости
Готвачите на  ЈНА препорачуваат

Зошто војничкиот грав е посебно вкусен?

Неодамна беше објавен специјализираниот готвачмна веб-страницата „ЈНАкухар“ со што им се овозможува и на цивилите да дознаат што има во…

Google со најголема инвестиција!Мобилни и технологија
Google ја објави најголемата корпоративна инвестиција во зелена енергија во историјата

Google со најголема инвестиција!

Google ја објави најголемата корпоративна инвестиција во зелена енергија во историјата, со што ќе се зголеми портфолиото на обновлива енергија на…

Малото девојче кое го размрда светот!Живот
Младата активистка за климатските промени, Грета Тунберг упати емотивен апел до светските лидери

Малото девојче кое го размрда светот!

Младата активистка за климатските промени, Грета Тунберг упати емотивен апел до светските лидери на почетокот на самитот за климатски промени…